Kołobrzeg to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast nad morzem polskim, które warto odwiedzić i bliżej poznać, choćby na jeden dzień. Nie jeden wczasowicz powraca do tego miejsca, by na nowo odwiedzić wcześniej znane już rejony, lub też odkryć dotąd nieznane. Nie sposób wątpić, że jest to miasto bardzo malownicze i godne uwagi, ponieważ kryje w sobie ogrom cudownych terenów, pełnych tajemnic i zniewalających historii. Z tego też powodu, warto zatrzymać się w Kołobrzegu na dłużej, by z bliska przyjrzeć się temu miastu i poznać je od ,,środka”.

Każdy z nas ma inne standardy, którymi kieruje się podczas wyboru miejsca odpoczynku, w czasie wakacji. Dlatego też przedstawiamy opcje, które odpowiadają wielu kategorią, tak więc z pewnością znajdziesz cos dla siebie. Hotel z basenem krytym lub odkrytym, siłownia i rekreacja, czyli miejsce, które z pewnością wybierze nie jeden maniak sportowy, ale też rodzina, która stawia na spokój i wygodę wypoczywając w basenie hotelowym. Znajdziecie także wille, w związku z wysokimi standardami, ale także hotele i motele, które są tanie i przyjemne. Są także domki oraz hotele z prywatnymi obiektami wypoczynku, specjalnie dla osób, które zdecydowanie stawiają na brak hałasu i zupełny spokój w czasie wypoczynku. Nie sposób nie znaleźć miejsca, które was uwiedzie i sprawi, że stanie się Waszym domem w czasie wypoczynku.

Popularne noclegi w Kołobrzegu:

  • mieszkania wakacyjne
  • apartamenty całoroczne
  • tanie kwatery

Warto wiedzieć: Mieszkania wakacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na atrakcyjną cenę, duży komfort, dobre wyposażenie. Są udostępniane na wynajem jedynie na wakacje.

Miejsce zamieszkania to jedno, ale z reguły mało istotne, bo właściwie wakacje są po to, aby odpocząć, ale także poznać nowe miejsca i odkryć nieznane. Dlatego też nie sposób jedynie leżeć w hotelowym łóżku, gdy do zwiedzenia jest tyle pięknych i zniewalających miejsc. Jedną z górujących wśród innych, jest latarnia morska w Kołobrzegu, którą nie sposób pominąć, tworząc plan zwiedzania miasta. Jest to miejsce godne uwagi, które ma za sobą kawał ciężkiej historii, gdyż stoi od około drugiej połowy wieku XVII.

latarnia w Kołobrzegu

Jeżeli chcemy bliżej poznać historię naszego kraju, warto zatrzymać się także w Muzeum Oręża Polskiego oraz Centrum Atrakcji Wojskowych. Co ciekawe Kołobrzeg zawiera w sobie również Muzeum Bursztynu oraz Muzeum Figur Woskowych, które słyną swą uniwersalnością i są jedyne w swoim rodzaju, gdyż rzadkością jest spotkanie się z tego typu wystawami. Niezwykle zadziwiającym miejscem są Ogrody Hortulus, które zapewniają relaks, odpoczynek oraz zabawę, którą zapewnia Labirynt Moc. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, a miejsce to z pewnością pozwoli zapomnieć o codzienności i przyniesie spokój.

Jednym z bardziej znanych miejsc jest także Molo w Kołobrzegu, które porównywalnie do sopockiego, cieszy się popularnością. Tuż obok, wzdłuż morza znajduje się plaża, którą wypełniają tysiące wczasowiczów, by móc wypocząć na piaszczystych terenach i zaznać letniego podmuchu fal. W mieście tym, znajduje się również wiele monumentalnych pomników, a także pałaców i budynków które świadczą o kunszcie historycznym owego miasta. Jest to między innymi Pomnik Zaślubin z morzem, Pomnik Sanitariuszki, Kościół gotycki z XII wieku, Pałac Brunszwickich a także Baszta Lontowa. Wczasy wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie, mogą ze sobą nieść bogactwo wiedzy, które z pewnością nie jednego z nas potrafi zaskoczyć.

Molo w Kołobrzegu

Wakacje i brak rozrywki?! No chyba nie! Kołobrzeg jest znanym miastem nadmorskim, dlatego też cieszy się popularnością wśród organizatorów imprez i nie tylko. Warto także wspomnieć o tym, że w Kołobrzegu znajduje się miasteczko rozrywki o nazwie ,,Dziki Zachód”. To największy tego typu obiekt w Zachodniopomorskiem i jedna z największych atrakcji w Kołobrzegu i okolicach, składa się bowiem z kilku krain tematycznych: Western City, Wioska Indiańska, ZOO, Lunapark, Motopark, Stadnina Koni. Na kołobrzeskich plażach odbywają się setki koncertów, przy których zabawę do białego rana rozkręca tysiące osób z całej Polski i nie tylko.

Ponadto miasto oferuje kuchnie z wielu zakątków świata, dlatego też każdy z nas jest w stanie zapewnić sobie posiłek taki, na jaki ma ochotę. Nikt z pewnością nie wróci z pustym żołądkiem, gdyż wybór obiektów gastronomicznych jest ogromny. Ponadto jest wiele obiektów, typu bary i kluby, gdzie mamy zapewnioną rozrywkę do białego rana!

Reasumując Kołobrzeg, to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością zapamięta je na wiele lat. Zarówno sportowcy, historycy, naukowcy jak i biznesmeni znajdą odpowiednie warunki, co do celu podróży oraz spędzenia czasu wolnego, dlatego też nie ma co się martwić o nudę. Wakacje w Kołobrzegu z wygodnym noclegiem i zorganizowanym planem na najbliższe dni to świetna opcja dla każdego wczasowicza, wystarczą jedynie chęci i trochę wolnego czasu.