Wakacje nad morzem, szum fal, złocisty piasek i piękna okolica. Czego chcieć więcej? Jeżeli planujesz nadmorski wyjazd i szukasz idealnego punktu na mapie, Trójmiasto na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Gdańsk, Sopot i Gdynia to doskonale skomunikowana aglomeracja, dlatego nie będziesz mieć problemów z przemieszczaniem się i poznawaniem każdego dnia nowych miejsc. Pełno tu knajp, możliwości noclegu, ciekawych atrakcji dla małych i dużych.

Gdynia dla każdego

Oferta w tym mieście jest bardzo szeroka. Dla miłośników odpoczynku miasto oferuje plażę miejską umiejscowioną zaraz przy bulwarze nadmorskim. Przepiękny widok na zatokę Gdańską zachwyci każdego. W słoneczny dzień wylegując się na plaży, można dostrzec oddalone o kilkadziesiąt kilometrów Westerplatte. Nieopodal, przejść możemy się na Skwer Kościuszki i podziwiać monumentalny Dar Pomorza, Dar Młodzieży, oraz zwiedzić okręt wojenny muzeum ORP Błyskawica. Parę kilometrów dalej znajduje się kolejna plaża. Gdyńskie Orłowo to przepiękne miejsce na wypoczynek kawałek od centrum miasta. Tutaj możemy przespacerować się molo, nieco mniejszą wersją niż w Sopocie.

Dla najmłodszych również znajdzie się coś ciekawego. Jeżeli plażowanie zaczyna być nieco nudne lub pogoda nie dopisuje, możemy udać się do Centrum Naukowego Experyment, aby odkrywać świat i poznawać jego tajemnice. Przy Skwerze Kościuszki czeka na nas Gdyńskie Akwarium z przeróżnymi gatunkami ryb, gadów i płazów. Noclegi możemy znaleźć w prywatnych apartamentach usytuowanych niekiedy przy samej plaży lub dostępnych Hotelach.

Gdańsk pełen historii

To miasto nieco starsze od siostrzanych Gdyni i Sopotu. Swoją zabytkową starówką tworzy niesamowity klimat. Punkt konieczny podczas odwiedzin w Gdańsku to ulica Długa, na której znajduje się pomnik Neptuna, Dwór Artusa oraz Panienka z okienka, która pojawia się w wyznaczonych godzinach w oknie, aby spoglądać na turystów i mieszkańców Gdańska.

Rezerwując noclegi w Gdańsku, warto zwrócić uwagę na lokalizacje. Wybór obiektów noclegowych jest spory: mieszkania wakacyjne, apartamenty, kwatery, domy gościnne – jest w czym wybierać.

Spacer możemy kontynuować nad Motławą, gdzie stacjonuje Sołdek — pierwszy pełnomorski statek zbudowany przez polski przemysł stoczniowy. Dla najmłodszych atrakcją będzie Oliwskie zoo z pięknymi zwierzętami, natomiast jak na wczasy nad morzem przystało, tu również skorzystamy z plaży w Jelitkowie lub na Wyspie Sobieszewskiej. To właśnie w ostatnim punkcie znajdziemy domki nad morzem, idealne na nocleg dla rodziny lub przyjaciół.

Wybierz się na spacer po Gdańsku!

Słynny Sopot

Wakacje w Sopocie to idealne miejsce, aby spotkać kogoś sławnego. To ulubiona strefa gwiazd i celebrytów. Przepiękne molo to najdłuższe molo na Morzu Bałtyckim ma około pół kilometra długości. Na samym końcu usytuowana jest restauracja, w której można zjeść pyszny obiad lub kolację z niesamowitym widokiem. Tuż przy molo jest piaszczysta plaża dla amatorów opalania i wodnych zabaw.

Aktywni wczasowicze mogą pójść na spacer brzegiem morza i dojść do Gdyńskiego Orłowa lub w przeciwnym kierunku do Gdańska Jelitkowo. Sopot to nie tylko plaża i morze, to miasto festiwali. Kto nie słyszał o konkursie piosenki o Bursztynowego Słowika? To właśnie tu znajduje się Opera Leśna, w której do dziś odbywają się Top Trendy Festiwal, Kabaretony i koncerty. Warto zobaczyć to miejsce, a szczęśliwcy mogą trafić na próby gwiazd przed koncertami, które można oglądać z Sopockiej widowni.

Trójmiasto na wakacje daje nam wiele możliwości. Ogrom atrakcji, jakie ma do zaoferowania zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Gdyby tego było mało, zawsze można skoczyć do pobliskich miejscowości i wyskoczyć na wycieczkę na Kaszuby.