Stolica Polski, miasto w którym mieszkają najważniejsze osobistości odpowiedzialne za funkcjonowanie naszego kraju. Warszawa – stolica Polski, największe miasto nad Wisłą nie tylko pod względem szerokości geograficznej ale i ilości mieszkańców (ponad milion osób). W przypadku tego miasta trudno jest więc mówić „co warto zobaczyć”. Nie mniej jednak warto wymienić sobie 10 (spośród setek) miejsc, które każdego roku tak chętnie odwiedzają turyści nie tylko z Polski, ale i świata.
10 miejsc, które między innymi sprawiają, że mimo wpływu lat, Warszawa tak elektryzuje tysiące turystów.
Pałac Kultury i Sztuki – symbol nie tylko Warszawy, ale i całej Polski. Jest oto bowiem największy budynek w Polsce. Pałac Kultury jest siedzibą wielu kin, teatrów, muzeów, czy uczelni wyższych. To właśnie z Pałacu Kultury nadawane są najważniejsze sygnały zarówno radiowe, jak i telewizyjne. Szczyt tego budynku, to możliwość zobaczenia pełnej panoramy całego miasta.
Łazienki Królewskie – inaczej nazywane zespołem Pałacowym założonym w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Miejsce to jest nie tylko ośrodkiem dla licznych wydarzeń, o charakterze naukowym, kulturalnym, czy rozrywkowym, ale i idealnym ośrodkiem do spacerów, gdzie nie szczególnie w porze wiosenno – letniej nie brakuje tam pięknej zieleni i kwiatów.
Muzeum Powstania Warszawskiego – trudno wymienić ilość zakątków historii, które można tam zobaczyć. W związku z tym najprościej jest powiedzieć, że miejsce to przede wszystkim ciągle prowadzi działalność naukowo – badawczą poświęconą szczegółowej historii dotyczącej Powstawania Warszawskiego, która przekazywana jest kolejnym pokoleniom.
Zamek Królewski w Warszawie – utrzymany w stylu barokowo – klasystycznym. Warto odwiedzić to miejsce chociażby ze względy na jego bogatą historie, gdzie na przestrzeni lat wielokrotnie był grabiony i dewastowany, a nawet doszczętnie zniszczony zwłaszcza w okresie wojen.
Muzeum Historii Żydów Polskich – powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, ukazuje przede wszystkim historie ludzi, którzy wielokrotnie musieli zmagać się z tragicznymi skutkami nietolerancji na tle rasowym, czy religijnym.
Centrum Nauki Kopernik – stosunkowo młody, gdyż data jego założenia, to 1 czerwca 2005 roku, a pierwszy moduł budynku został otwarty 5 listopada 2010 roku. Celem Centrum jest przede wszystkim popularyzacja piękna przyrody, gdzie odwiedzający Centrum mają możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń w czasie interaktywnych wystaw.
Pomnik Fryderyka Chopina – znajdujący się w Parku Łazienkowskim, gdzie obok staromiejskiej Syrenki, Kolumny Zygmunta, Placu na Wyspie, czy Pałacu Kultury jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Warszawie.
Grób Nieznanego Żołnierza – oddający hołd poległych w walce o niepodległość naszego kraju. Pomysł powstał już po I wojnie światowej, pierwsze założenia sięgają aż 1921 roku, odsłonięcie pomnika – płyty Grobu Nieznanego Żołnierza miała miejsce 22 marca 1925 roku.
Pałac w Wilanowie – kolejny przykład miejsca w stylu barokowym, który zawiera nie tylko wątki historyczne, ale i urokliwe zakątki do spacerowania.
Nie mogło zabraknąć również Pałacu Prezydenckiego – jak wiadomo jest to siedziba prezydenta RP. Sam pałac jednak składa się m.in. z czterokondygnacyjnego korpusu głównego, a także dwóch dwukondygnacyjnych skrzydeł bocznych.